Personal Taste dizisi, Son Ye-jin ve Lee Min-ho‘nun başrol oynadığı 2010 Güney Kore televizyon dizisidir. Lee Se-in’in 2007’de yazdığı aynı adlı romanından uyarlanmış, bir mobilya tasarımcısı olan Park Kae-in, mimar Jeon Jin-ho ile eşcinsel olduğu varsayımıyla birlikte yaşamaya başlar. 31 Mart – 20 Mayıs 2010’da 16 bölüm olarak Çarşamba – Perşembe 21.55’te MBC’de ekrana gelmiştir.

Personal Taste

Personal Taste Dizisi Konusu

Park Kae In, olabilecek en kötü şekilde terk edilmiş bir kadındır. Düğüne katıldığı gün, erkek arkadaşının uzun zamandır arkadaşı ve oda arkadaşıyla evlenmek üzere olduğunu öğrenir. Para için umutsuz olan Kae In, çalışanının evine karşı ve kendi adı altında ödünç aldığı bir krediyi geri ödemek için derhal bir oda arkadaşı bulmak zorundadır.

Jin Ho, büyük bir inşaat projesi için teklif veren bir mimardır. Projeyi ödüllendiren adam, Kae In’in babası olan ve Kae In’in yaşadığı evi tasarlayan eski bir eksantrik mimarın büyük bir hayranıdır. Jin Ho, Kae In’in evine taşınarak evin eski planlarını arayabilmek ve müvekkilinin bu evi neden bu kadar çok sevdiğini öğrenmek ister.

Bir dizi yanlış anlaşılma sonucunda Kae In, Jin Ho’nun eşcinsel olduğuna inanır ve onun oda arkadaşı olmasına izin verir. Jin Ho önce Kae In’in eşcinsel olmadığını söylemeye çalışırken, Kae In’e onun sırrını anladığını ve saklayacağını söyleyerek gururunu yatıştırmaya çalışır. Sonunda, Jin Ho onu ikna etmeye çalışmayı bırakır ve onunla kısa sürede romantizme dönüşen bir arkadaşlık kurmaya başlarlar.

Personal Taste Oyuncuları

Son Ye Jin – Park Kae In

Park Kae In sakar, masum bir kızdır ve etrafındaki herkese kolay güvenir. Güzel evi Sanggojae’de tek başına yaşamakta ve mobilya tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Annesinin ölümünü tetikleyen babasıyla üzücü bir geçmiş tecrübesi vardır. Hayatında birden fazla sorunla yüzleşmek zorunda kaldığı için kabarcıklı ama melankolik bir insandır.

Lee Min Ho, Jeon Ji Ho

Jeon Ji Ho, karizmatik, inatçı ve rekabetçi bir kişidir. Jeon Ji Ho da titiz ve düzenli bir insandır. Başarılı bir mimar olmayı hayal etmektedir ve yarışmayı kazanmak için en iyi tasarımı elde etmek için her şeyi yapar. Öte yandan, saf bir kalbe ve sevecen bir kişiliğe sahiptir. Oda arkadaşı olarak zor durumda olan Park Kae In’e bakmakla görevlendirilir ve sonunda onun erkek arkadaşı olur.

Kaynak